Jak zapobiegać sytuacjom stresowym w życiu?

Jedynym sposobem uniknięcia stresu jest unikanie konfliktów, które są zazwyczaj wynikiem rywalizacji, walki i podziałów. Może to wydawać Ci się banalne i proste, ale najczęściej te banalne rzeczy są najważniejsze, a my nie zwracamy na nie w ogóle uwagi.

czytaj dalej

Prawdziwe przyczyny stresu

To co na ogół zdaje się być przyczyną stresu, tylko w połowie jest prawdą. Mamy wrażenie, że stresuje nas praca, która nie daje nam zadowolenia, że stresuje nas apodyktyczny szef, że trafiamy na trudnych ludzi, którzy nas wykorzystują, krytykują, wyśmiewają.

czytaj dalej

Prawo przyczyny i skutku

Prawo przyczyny i skutku  mówi nam o tym, że wszystko co uczynimy w życiu, potem do nas wraca. To też oznacza, że źródło wszystkiego, co dzieje się naszym życiu, jest w nas samych. Sami wybieramy sobie i kreujemy ciężki los lub radość istnienia. Zarówno przyczyna naszych sukcesów, jak i nieszczęść

czytaj dalej

Jakie życie sobie wybrałeś?

Dlaczego więc wybieramy z puli tych rzeczy, które nam kompletnie nie służą zamiast z puli rzeczy, które dla nas pracują i dają nam totalną radość i lekkość życia? Dlaczego wybieramy destrukcję zamiast kreacji, ograniczenia zamiast możliwości, unikanie zmian zamiast dążenia do celu.

czytaj dalej

Wiedza o samym sobie.

Najważniejszą wiedzą, jaką można zdobyć, jest wiedza o samym sobie. Wiedza o Świecie, otaczającej nas rzeczywistości i innych ludziach nie da Ci tyle wolności, radości i szczęścia, co wiedza o tym, jak funkcjonuje Twój umysł, Twoje emocje, nawyki.

czytaj dalej

Jak prawidłowo oddychać?

Głęboki oddech powoduje, że jesteśmy zrelaksowani, uspokojeni. W stanie relaksu z jednej strony mamy większą kontrolę na tym, co się dzieje w naszym ciele i w naszych myślach, ale z drugiej strony też poddajemy się spontanicznie temu

czytaj dalej

Jak ćwiczyć silną wolę?

Jak ćwiczyć silną wolę w porozumieniu z emocjami? Lepiej jest zlikwidować źródło problemu, które zostało stłumione głęboko w podświadomości i nie możemy go świadomie kontrolować, ponieważ aktywizuje się automatycznie w sytuacji stresującej.

czytaj dalej

O mnie

Cześć. Mam na imię Bożena i dzielę się na tym blogu swoim bogatym doświadczeniem jakie zdobyłam wychodząc z życiowych problemów, patologii, chorób, ubóstwa. Dzięki mojej transformacji i Ty możesz skorzystać, stosując moje metody do zrealizowania swoich potrzeb i osiągnięcia szczęścia.

27 najczęstszych problemów wywołanych stresem

skutki stresu

Odbierz DARMOWY ebook o wartości 47 zł

Udostępnij ten wpis

Share this post with your friends!