Medytacja to nie jest metoda czy technika, tylko odmienny stan świadomości. Po co ludzie wprowadzają się w odmienny stan świadomości? Po co medytują? Po to aby uzyskać wolność, być szczęśliwym i dostrzegać piękno otaczającego nas świata.

Medytacja to stan ciszy, przerwa między myślami.

W Twoich myślach przeplata się mnóstwo różnego rodzaju informacji, a wiele z nich nie potrzebnie „zaśmieca Twój umysł”. Wystarczy, że obejrzysz film pełen agresji, przemocy i Twoje myśli już wokół tego się skupiają. Bardzo często powodują chaos w Twoim umyśle.

Z tego powodu nie zauważasz sygnałów ważnych dla siebie, płynących z zewnątrz, a także od siebie samego np. z Twojego ciała. Można tu podać przykład osób, które jedzą za dużo, nie mogą opanować nadmiernego apetytu i w związku z tym mają nadwagę.

Gdy widzą słodkie, ładnie udekorowane ciastko z kremem i owocami, takie jakie lubią najbardziej, to zjadają je, nawet jeśli nie są głodni. Nie mogą zapanować nad myślami o tym, jak smaczne jest to ciastko. Nie słuchają sygnałów płynących ze swojego ciała. Gdyby byli naprawdę głodni, to ściskałby im się żołądek. Ciało wysyła sygnały do umysłu kiedy potrzebuje coś zjeść, uzupełnić energię. A umysł myśli inaczej w zależności od tego, wokół czego jego myśli krążą w danej chwili, czyli wokół tego, jak smakuje ciastko, które widzi. Twój umysł przywołuje myśl „teraz zrobię sobie przerwę od pracy i coś zjem”. To, co mówi Twój umysł, co Twoje myśli przywołują, nie jest tym samym, co sygnalizuje i potrzebuje Twoje ciało.

W natłoku codziennych obowiązków nie zwracasz uwagi na swoje myśli, nie jesteś świadomy tego, o czym w danym momencie myślisz. Nie kontrolujesz myśli na co dzień. Twój umysł zniewolony natłokiem myśli, ciągle walczy z tym, co jest dobre a co złe, ta ciągła walka z samym sobą powoduje, że sam jesteś ofiarą tej walki, że przegrywasz sam ze sobą.

Medytacja pomoże Ci odzyskać świadomość swoich myśli, schematów myślowych, które wywierają na ciebie niekorzystny wpływ.

Medytacja daje ci wolność. Uwalniasz się od własnych działań niekorzystnych, które wykonujesz na autopilocie, nieświadomie.

Dzięki medytacji uspokoisz myśli, zatrzymasz się, uwolnisz się od kłębiących się w Twoim umyśle myśli, wtedy jesteś tylko Ty. Twoja czysta świadomość, która ma połączenie ze źródłem Twojego życia, z tym co jest neutralne, co jest niczym nie skażone. Stan neutralny, gdzie myśli się zatrzymują powoduję Twoją czujność i uważność, a Ty łączysz się ze swoją świadomością.

Ten neutralny stan to wolności, to źródło Twojego istnienia, które jest tylko dobre, nie powoduje  zniewolenia, to jest pełnia życia, to jest oświecenie.

Wchodząc codziennie w stan medytacji  wybierasz to, co jest dla Ciebie dobre i daje Ci prawdziwe szczęście. Twojemu umysłowi może wydawać się, że szczęście to luksusowe samochody, bogactwo, wielkie majątki, a Twoje źródło mówi coś innego. W stanie medytacji, kiedy łączysz się ze źródłem, dowiesz się, co Ci daje prawdziwe szczęście. Obfitość to jest naturalny stan każdego człowieka. A Twój umysł być może był karmiony informacjami, że pieniądze szczęścia nie dają, że trzeba żyć w skromności, że nie każdy się urodził, aby żyć w dostatku itd…To tylko sposób myślenia opartego na informacjach, których nie jesteś w stanie wszystkich ocenić.

Co jest dla ciebie  naprawdę dobre, wie Twoje źródło istnienia, Twoja czysta świadomość.  Czy życie pełne wyrzeczeń, czy dostatek. Osoby, które medytują są spełnione i szczęśliwe bez względu na to, czy są bogate czy biedne. Ich bogactwo to wolny umysł. Osoby które medytują dostrzegają to co piękne, prawdziwe, żyją bez presji, że coś muszą, że muszą być kimś innym. Żyją po prostu, tu i teraz, są autentyczne, odczuwają spokój i to daje im szczęście.

 

Udostępnij ten wpis

Share this post with your friends!