Twój umysł w przeciwieństwie do intuicji  daje się zmanipulować. Wokół nas jest tak dużo osób, które w ogóle Ciebie nie słuchają, tylko skupione są na sobie. Większość ludzi tylko chce mówić o swoich potrzebach, o tym czego oczekują od innych, o tym, że są  wspaniali, mądrzy albo o tym, że mają problemy i w związku z tym nie  mają czasu na to by Ciebie wysłuchać.

Znajomi, Internet, telewizja, sprzedawcy, politycy itd… każdy chce Twojej uwagi i tego, aby przemycić jak najwięcej informacji do twojego umysłu. A  ludzka ciekawość powoduje, że nasz umysł wchłania,  przyswaja sobie wszystko, czasami nawet delektuje się różnego rodzaju plotkami.  Uff… nazbierało się tego przez całe dotychczasowe życie. Mnóstwo tych informacje jest zupełnie zbędna, większość nie jest prawdziwa. A my w oparciu o te zebrane zasoby podejmujemy decyzje. O tym już pisałam wcześniej.

Niewątpliwie w takiej sytuacji intuicja jest lepszym doradcą niż twój umysł.

Nawet jeśli przeczytasz milion książek to i tak wiedza zawarta w tych książkach pochodzi z umysłów innych ludzi. Aby tę wiedzę dobrze wykorzystać to zanim ją przepuścisz przez swój umysł zapytaj, poczuj, usłysz to co ci mówi, intuicja która pochodzi od Boga i zawsze daje Ci jakieś znaki, tylko Ty ich nie widzisz, nie słyszysz, bo zagłuszyłeś swoją intuicję milionem zbędnych informacji jakie do Ciebie w ciągu dnia docierają.

Intuicja to jest to co płynie od Boga  ( Od  Źródła Twojego istnienia jeśli w Boga nie wierzysz.) to jest to co dla Ciebie najlepsze. To co wywodzi się z miłości To jest coś czego  nie da się matematycznie, logicznie, racjonalnie zmierzyć, zbadać. Intuicja prowadzi nas do duchowości i pozwala nam uwierzyć w istnienie świata pozamaterialnego. No bo w coś musisz wierzyć, jeśli nie Boga to jakaś inną siłę, która dała Ci życie i to ta siła,  ta inna moc,  to źródło  Twojego życia cały czas ma dla Ciebie najlepsze rozwiązania. Czyste, szczere, niczym nie zakłamane, nie zmanipulowane przez osoby które chcę Ciebie wykorzystać do swoich celów.

Twoja intuicja to coś, czego należy się słuchać. Na ile masz kontakt ze swoją intuicją  na tyle masz w sobie  wolność, swobodę, szczerość i  nie zachwianą wiarę w to co robisz.

Intuicja to co jest dla Ciebie dobre przepuszcza przez miłość, a to co złe przepuszcza przez strach. Twoim zadaniem jest to odróżnić, Nie musisz nic analizować, dopytywać znajomych, udowadniać naukowo. Potrzebujesz to poczuć. Tylko tu może być problem. Bo jeśli strach i lęk ciągle Ci w życiu towarzyszą, to niestety twoja intuicja będzie zagłuszona i nie będziesz mógł korzystać z jej podpowiedzi.

Z wywodzącej się z miłości intuicji nigdy nie podejmiesz złej decyzji.

Z twojego serca nigdy nie płynie do Ciebie zły przekaz. Zły przekaz może tylko płynąć z twoje umysłu,  w którym mieści się mnóstwo informacji, w tym  wiele fałszywych.

Jeśli będziesz rozwijał swoją intuicje wtedy łatwiej będzie Ci rozpoznać kto ma szczere i dobre intencje wobec Ciebie a kto egoistycznie i na siłę pod pozorem twojego dobra jednak ma na celu tylko siebie i swoje potrzeby kosztem Twoich.

Im większy „guru” więcej wyznawców, większe tłumy za nim podążają, tym większe taka osoba ma zdolności manipulacji, wywierania wpływu, pociągania za sznurki  twoich emocji. No oczywiście poza takimi postaciami jak nasz Papież, czy Dalajlama czy Nelson Mandela. Moja intuicja mówi mi, że są to postacie, które pociągały za sobą  tłumy swoja szczerością, autentycznością i miłością.

Zawsze kiedy podejmujesz decyzję przez pryzmat tego do czego inni chcą Cię przekonać. Najpierw wsłuchaj się w siebie, wycisz się, policz do 10, posłuchaj swojego oddechu,  posłuchaj rytmu bicia swojego serca. Zapytaj w tak wyciszonym stanie i poczekaj na odpowiedz jak nie dziś to jutro albo za jakiś czas odpowiedź przyjdzie.

Intuicja, tak samo jak miłość wiesz, że istnieje tylko nie masz nad nią żadnej kontroli. I słusznie, nie możesz mieć kontroli na tym co jest ponad logika, ponad intelektem ponad twoim umysłem.  Masz wybór możesz zaufać swojej intuicji i ją rozwijać lub możesz wszystko analizować, wyliczać, udowadniać naukowo. Tylko tym naukowcem jest inny człowiek, który twierdzi, że ma rację, którą opiera na informacjach pochodzących z umysłów innych ludzi. A bywa i tak, że różne badania dotyczącego tego samego tematu są sprzeczne.

Właściwie to nie ma takiego człowieka, który ma absolutną rację. Czasami nawet okrycia naukowe z biegiem lat okazują się nieprawdziwe. Jak to, że ziemia jest płaska lub newtonowska fizyka atomowa. Nie wspomnę już o badaniach naukowych, które służą do celów komercyjnych. Nikt z nas nie ma racji i zawsze może się mylić. Jedyną i niepodważalną prawdą, jest ta prawda, która jest od Boga (Źródła). Czyli z stąd, skąd pochodzi nasz intuicja.

Tylko, żebyś mnie źle nie zrozumiał. intuicja  nie powinna Ci odbierać zdrowego rozsądku. To jest tylko podpowiedź skierowana do twojego umysłu.

Udostępnij ten wpis

Share this post with your friends!