Jak myśleć pozytywnie? Czy z dnia na dzień możesz przestawić się na inne myślenie. Czy możesz sobie powiedzieć od dzisiaj myślę tylko pozytywnie i już żadna niekorzystna niepotrzebna myśl nigdy nie pojawi się w Twoim umyśle? Niestety tak się nie stanie. Jeśli powtarzasz komuś  „Myśl pozytywnie, myśl pozytywnie” to nie zmienisz sposobu myślenia tej osoby. Co najwyżej możesz mu uświadomić że negatywne myślenie mu szkodzi i że powinien zacząć szukać sposobów na wyeliminowanie tych szkodliwych dla siebie myśli. Ze względu na to iż nasze myśli mają dużą moc sprawczą to bardzo ważne jest to aby zrobić sobie „remanent własnych myśli”.  Oczywiście nie każdy z nas jest zaprogramowany na bardzo negatywne myślenie na ciągłe myśli związane z porażkami z tym , że coś może się nie udać , że ktoś jest wobec nas nieuczciwy itd… Nie u każdej osoby pesymistyczne myśli pojawiają się w jego głowie, niektórzy w ogóle są osobami pogodnymi, i są zaprogramowani na to jak myśleć pozytywnie.

Od czego zależy to w jaki sposób myślimy? Czy jesteśmy pesymistycznie czy optymistycznie nastawieni do życia.

Każdy kto ma zaprogramowane negatywne wzorce myślowe i negatywny sposób myślenia powinien się z tymi myślami uporać, ponieważ sposób myślenia  ma wpływ na nasze decyzje i nasze działanie. Wszystko zaczyna się w umyśle. Decyzja która niesie za sobą określone konsekwencje pojawia się w głowie wśród wielu  tysięcy myśli. Jeśli te myśli są szkodliwe, nieodpowiednie, złe, prowadzą do czarnowidztwa to decyzje wychodzące z naszego umysłu też są złe. A konsekwencje tych decyzji często są opłakane w skutkach.

To tak jak komputer do którego wkradł się wirus. Albo to tak jak zachwaszczone pole na którym rosną rośliny. Negatywne myśli to takie wirusy lub chwasty które przynoszą więcej szkód niż pożytku.

Skąd bierze się negatywne myślenie.To całe nasze życie dotychczasowe, cały bagaż naszych doświadczeń ukształtowało sposób naszego myślenia jakim kierujemy się obecnie.

Jak się przestawić i jak myśleć pozytywnie?

Aby zmienić tok naszego myślenia należy po pierwsze być świadomym tego, że sposób myślenia nam przeszkadza. Dopiero wtedy poszukać sposobów na dokonanie tych zmian. Zmiany oczywiście nie są łatwe  bo to tak samo jak np. z nawykami. Nie zmienimy ich z dnia na dzień. To jest proces. Ja oczywiście sięgnę jeszcze głębiej j bo jeśli myśli nie są dla nas uciążliwe nie towarzyszą im destrukcyjne emocje to nie ma potrzeby ich zmieniać. Jeśli Twoje myśli oscyluję wokół tego, że w życiu  nie dasz rady osiągnąć swojego celu  lub wokół tego, że sąsiad który zarabia  i jest bogaty na pewno kradnie i stanowi to dla Ciebie dyskomfort to znaczy, że należy nad tym pracować bo tak jak  pisałam na początku Twój sposób myślenia wpływa na twoje decyzje. Tylko wtedy kiedy towarzyszy Ci pozytywne myślenie dzieją się dobre rzeczy w Twoim życiu. A więc Twojemu sposobowi myślenia zawsze towarzyszą jakieś emocje i to na podstawie tych emocji możesz osądzić czy twój sposób myślenie Ci przeszkadza  czy nie. Jeśli tak jest, że nie jesteś zadowolony ze swoich decyzji i efektów działań to oznacza, że potrzebujesz pracować nad zmianą sposobu myślenia.

Najprostszym sposobem na to aby zacząć myśleć pozytywnie jest afirmacja.

Afirmacja na każdą niepotrzebną myśl. Jeśli myślisz sobie, że musisz ciężko pracować aby zarobić na utrzymanie, że taki los ciężki cię spotkał. To możesz powtarzać sobie taką afirmację w celu zmiany tych myśli  „Zasłużyłem na  dobrą pracę i lepsze zarobki”.  Jeśli uważasz, że coś ci w życiu nie wyszło i nie jesteś z siebie zadowolony to powtarzaj sobie codziennie   afirmację. „Jestem z siebie dumny”. Afirmacje to jest tylko powierzchowna zmiana, bo sposób myślenia  jest związany z emocjami i to od emocji należy zacząć. Jeśli uporządkujesz stare destrukcyjne emocje to sposób myślenie się sam zmieni.

Ważne też jest to o czym już pisałam we wcześniejszych artykułach. Zmiana środowiska. Jeśli przebywasz z ludźmi negatywnymi to nic nie pomogą afirmacje bo i tak  negatywni ludzie z twojego otoczenia będą Cię sprowadzały do takiego myślenia jak oni.

Jak jeszcze przestawić się na to jak myśleć pozytywnie?

Snuj piękne marzenia, planuj swoje życie, wyobrażaj sobie piękne obrazy, nagradzaj się za drobne dokonania, zrezygnuj z oglądania obrazów brutalnych, pełnych przemocy.

Ważne jest też prześledzenie swoich doświadczeń życiowych i ludzi ze swojego otoczenia  bo to  środowisko w dużej mierze Cię programuje. Jeśli nie zauważasz u siebie zgubnego myślenia to zaobserwuj jakie są wzorce myślowe Twoich rodziców bo to od nich przejmujemy najczęściej podobne zachowania, podobny sposób myślenia, podobne nawyki itp…

Jeśli chcesz głębiej zajrzeć do swoich programów, uwolnić się od chwastów i wirusów myślowych to zapisz się na bezpłatny raport na temat uwalniania się od ograniczeń życiowych. Tutaj dowiesz się jak myśleć pozytywnie?

  

Udostępnij ten wpis

Share this post with your friends!