To nie jest prawda, że wykorzystujemy swój umysł w kilku, a może nawet kilkunastu procentach.

Najnowsza wiedza z dziedziny biologiki mówi o tym, że  umysł zwykłego człowieka– tak samo jak umysły wielkich naukowców, sportowców czy biznesmenów – pracuje zawsze na 100%. To od naszej woli zależy, jak spożytkujemy jego pracę. Czy zachodzące w umyśle procesy i przetwarzane informacje będą nam służyć, czy raczej działać na naszą niekorzyść i nas ograniczać.

Umysł działa wbrew naszej woli wtedy, gdy zgromadzone przez całe nasze życie informacje – w oparciu o które podejmujemy decyzje – mają negatywny ładunek emocjonalny. Jeśli jesteśmy nakarmieni zatrutymi informacjami, to siłą rzeczy działają one na naszą niekorzyść, wprowadzają destrukcje w naszym życiu.

Podobnie jak w komputerze, jeśli masz szkodliwy program, musisz go usunąć, żeby komputer zaczął działać prawidłowo.

Natomiast dobre informacje, w oparciu o które Twój umysł podejmuje decyzje, a Ty określone działania, wprowadzają porządek, ład w Twoim życiu i przekładają się na efektywne działania i na oczekiwane rezultaty. Twój umysł nie jest w stanie przetworzyć złych informacji na dobre rezultaty i odwrotnie. Tak samo jak krawiec z byle jakiego materiału nie uszyje dobrej jakości garnituru. Nie ma takiej możliwości, aby destrukcja spowodowała konstruktywne rozwiązania.

Jeśli wysiłek Twojego umysłu spożytkowany jest na oglądanie filmów wojennych, thrillerów i innych programów dotyczących przemocy, agresji, intryg, manipulacji, walki… Jeśli swój umysł angażujesz do  plotkowania, czytania informacji o katastrofach, sensacyjnych wydarzeniach, to z tych zasobów później korzysta Twój umysł, kiedy podejmuje decyzje.

Jeśli jednak Twój umysł jest zaangażowany tylko tam, gdzie dzieją się dobre, pozytywne i ciekawe rzeczy, i skupia się tylko na takich informacjach, które Ci służą, to z tych zasobów jesteś w stanie tworzyć zupełnie inną, ciekawszą i lepszą dla siebie rzeczywistość, coś dobrego dla siebie.

Każda informacja to określona częstotliwość energii, a tę częstotliwość zawsze można zmienić.

Aby tego dokonać, powinieneś zaangażować swój umysł w pozyskiwanie informacji z tych dziedzin, które Cię interesują, jakie lubisz robić i nastrajają Cię pozytywnie, wywołują radość w Tobie.

To nie prawda, że nie jesteś inteligentny. Twoja inteligencja nie jest wrodzona, tylko zależy od tego, jak używasz swojego umysłu. W tych sferach, w których twój umysł jest używany, powstają nowe połączenia neuronalne, odpowiedzialne za określone zdolności i możliwości. Zostało to udowodnione przez neurobiologów rozwojowych. Jeśli używasz swojego umysłu do tworzenia problemów, wtedy rozwijasz go w tym zakresie jeszcze bardziej. Jeśli używasz swojego umysłu do tworzenia dostatku w swoim życiu, wtedy Twój umysł skupia się na tym jeszcze bardziej. Jeśli uczysz się języka obcego, wtedy tworzysz nowe połączenia neuronalne, odpowiedzialne za przyswajanie informacji i za rozwijanie Twoich zdolności pamięciowych. Jeśli używasz swojego umysłu do malowania, projektowania, to rozwijasz tę część mózgu odpowiedzialną za kreatywność. Twój umysł jest plastyczny i możesz go formować, rozwijać w sferze, w której chcesz się spełniać.

Jak rozwijać swój umysł?

Polecam książki Tony’ego Buzana, a w szczególności pozycję „Pamięć na zawołanie. Metody i techniki pamięciowe”. Jest to jeden z największych światowych autorytetów z dziedziny mózgu i technik uczenia się.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten wpis

Share this post with your friends!