Najważniejszą wiedzą, jaką można zdobyć, jest wiedza o samym sobie. Wiedza o Świecie, otaczającej nas rzeczywistości i innych ludziach nie da Ci tyle wolności, radości i szczęścia, co wiedza o tym, jak funkcjonuje Twój umysł, Twoje emocje, nawyki. Taka instrukcja obsługi samego siebie pozwoli Ci kreować swoją rzeczywistość i nie doprowadzi do tego, by to los lub inni ludzie kierowali Twoim życiem. Czy to, że wiesz, w którym roku urodził się Kopernik lub w którym roku była bitwa pod Grunwaldem, da Ci odpowiedź na to, dlaczego się rozstałeś ze swoim mężem, żoną? Dlaczego nie zarabiasz tyle, ile chciałbyś, abyś mógł wieść spokojne, wymarzone życie? To, czego uczyliśmy się w szkole, nie da nam odpowiedzi na to, dlaczego popadamy w konflikty, stresujemy się, dlaczego nie mamy dobrych relacji z dziećmi i nie potrafimy panować nad swoimi emocjami, nastrojami.

Panowanie nad emocjami, nawykami i całym swoim życiem jest możliwe, jeśli opanujesz wiedzę z dziedziny komunikacji, zarządzania konfliktami, zarządzania sobą.

Dlaczego nie mamy takiej wiedzy? Czy chciałbyś uczyć się w szkole tego, jak wyjść z depresji, jeśli Cię taka dopadnie, jak zbudować dobre rodzinne relacje, jak realizować swoje marzenia i być wolnym człowiekiem?

Wiedza, jaką zdobywamy w szkole bardzo obciąża nasz umysł niepotrzebnymi informacjami, które powodują, że jesteśmy bardzo zestresowani i niezadowoleni z życia.

Szkoła nie daje nam odpowiedzi na wiele pytań, jakie zadajemy sobie, kiedy popadamy w konflikty, kiedy brakuje nam pieniędzy, kiedy sypie się nasze zdrowie. Taki przedmiot jak psychologia jest dostępny nielicznym dopiero na studiach. Natomiast każdy przymusowo uczy się chemii. Czy uważasz, że ważniejsza dla Ciebie jest wiedza o związkach chemicznych, czy o relacjach międzyludzkich i o tym, co kieruje Twoimi zachowaniami i działaniami? Jakie schematy, wzorce powodują, że ciągle powielasz te same zachowania i nie wiesz, skąd one się biorą i jak je zmienić? Większość ludzi w ogóle nie potrafi kontrolować swojego życia. Nie wiedzą, dlaczego nie panują nad emocjami, nad agresją, złością, nienawiścią itp. Nie wiedzą, skąd się biorą nałogi, uzależnienia i nie potrafią sobie z tym radzić.

Może właśnie po to obciąża się nasze umysły, żebyśmy sami nie kontrolowali swojego życia, tylko ktoś inny zarządzał naszymi zachowaniami po to, aby zwykły człowiek był tylko producentem i konsumentem dóbr, a zyski i większość majątku, jaki jest dostępny na Ziemi, trafiał tylko do garstki osób?

Tak naprawdę wszystko w naszym życiu zależy od naszych zachowań, działań, schematów myślowych i zrozumieniu tego, skąd one się biorą i dlaczego nad nimi nie panujemy.

Nic nie jest przypadkiem, wszystko zależy od nas. Sami tworzymy swoją rzeczywistość, świadomie lub nie.  To, co w tej chwili dzieje się w naszym życiu, sami wykreowaliśmy. Problem polega na tym, że większa część społeczeństwa nie dokonuje świadomych wyborów, ponieważ nie wie, że to jest możliwe. Nie wie, jak panować nad tym, co jest nieświadome, jak zmieniać to, co wpływa na nasze życie poza naszą świadomością, co dzieje się schematycznie, co jest gdzieś zaprogramowane i ukazuje się nam poprzez naszą nieświadomość. Myślimy, że tak musi być, że nie mamy wpływu na to.

Skąd brać wiedzę o funkcjonowaniu naszego życia, o zachowaniach na jakie wydaje nam się, że nie mamy wpływu?

Zapraszam na warsztaty

 

Udostępnij ten wpis

Share this post with your friends!