Każda negatywna emocja typu gniew, złość, zazdrość, zawiść, chęć zemsty szkodzą przede wszystkim Tobie, a nie tej osobie, do której tę emocję kierujesz.

Jeśli ktoś sprawił Ci przykrość, zranił Cię, wyrządził Ci krzywdę, to czując do niego gniew nie zastanawiasz się nad tym, jakie spustoszenie to czyni w Twoim organizmie.

Twój oprawca może w tym czasie być w jak najlepszym nastroju, może przebywać gdzieś w ciepłych krajach, bawić się w pięknym kurorcie, pić szampana i cieszyć się życiem, kiedy Ty przeżywasz ból, gniew, złość i rujnujesz swoje  a nie oprawcy zdrowie.

Oczywiście jeśli poszukasz zemsty i zranisz w podobny sposób swojego oprawcę wtedy on przeżywa podobne emocje do Twoich, ale on prawdopodobnie poszuka ponownie zemsty tak jak to Ty zrobiłeś. I jeszcze bardziej się Twój gniew, ból, złość powiększy. A więc lepiej sobie odpuścić taką walkę.

Jeśli jesteś pamiętliwy, szukasz zemsty, odczuwasz żal, to skutki tego mają miejsce  w Twoim mózgu, w ciele i w psychice jednocześnie.Więcej na ten temat będę pisała w kolejnych artykułach poświęconych Totalnej Biologii.

Najgorsze rozwiązanie dla Ciebie to rozpamiętywanie i upieranie się przy swoich racjach.
Tak to nasze racje najczęściej są źródłem konfliktów!

Czy w takiej sytuacji najlepiej jest uwolnić się od oprawcy
i od swoich racji?

To jest droga do wolności emocjonalnej.

Można zerwać kontakty z osobami które nas ranią.
Tylko nie mów, że Twój mąż  wywołuje w Tobie negatywne emocje, sprawia Ci przykrość, tyranizuje Cię psychicznie  a może nawet znęca się fizycznie. A Ty ze względu na dzieci nie możesz od niego odejść. Taka sama sytuacja może zdarzyć się w pracy. Podobną postawę  wobec Ciebie może wykazywać Twój szef. A Ty nie możesz zrezygnować z pracy, bo masz na utrzymaniu rodzinę. Oczywiście to Twój wybór. Ja tylko sygnalizuję, że noszenie urazów, gniewu, żalu, poczucia krzywdy niszczy Ciebie psychicznie i odbiera zdrowie Tobie a nie osobie na którą się gniewasz.

Czy zrezygnowanie ze swoich racji jest łatwe?
Nie koniecznie, bo to są zmagazynowane w naszej podświadomości wzorce emocji, zachowań, sposobu myślenia, powielane cyklicznie i automatycznie. To niejednokrotnie dzieje się wbrew naszej woli. Poza tym nasze ego na to nigdy nie pozwoli.

Jest jedno rozwiązanie, które bardzo skutecznie dokonuje zmiany i nie angażuje Twojego racjonalnego umysłu do pracy, o którym zaraz napiszę.

Emocje jakie dają znać o sobie w konkretnej sytuacji nie pojawiły by się u Ciebie jeśli wcześniej nie doświadczyłbyś podobnych  emocji w dzieciństwie, w okresie płodowym, nawet pewne emocje mogłeś odziedziczyć po swoich rodzicach i dziadkach.

Jeśli kiedykolwiek, jako dziecko, byłeś źle traktowany i odczuwałeś złość np. Twój brat ciągle Cię wykorzystywał, może zdarzyła się taka sytuacja w której doświadczyłeś bólu, bo rodzice Cię zbili lub krytykowali bez powodu, to ten wzorzec został zapisany w Twojej pamięci. Teraz dla Ciebie jako osoby dorosłej może wydawać się normalne. To są sytuacje, które zdarzają się na co dzień w rodzinach. Nie mniej jednak dla Ciebie wtedy jako małego dziecka, urosło to wielkiej rangi, bo została zagrożona Twoja wolność a Ty nie miałeś na to żadnego wpływu. To przeżycie istnieje w Twoje podświadomości i jeśli tylko pojawi się podobna sytuacja w Twoim dorosłym życiu będzie dawało o sobie znać.

Możesz to odczuwać  np.: w życiu zawodowym, w następujący sposób: Jeśli Twój szef ma taki charakter, że szuka sobie  ofiary, której zawsze może dokopać. To na pewno tą osobą będziesz Ty, jako ktoś, kto funkcjonuje w programie ofiary, poczuciu zagrożenia. Ty pierwszy pozwolisz na to, by Cię szef wykorzystał, bo już kiedyś byłeś wykorzystywany  a takie schematy życiowe powtarzają się co jakiś czas.

Osoba, która nie ma tego typu doświadczeń życiowych nie pozwoli sobie na mobbing i wykorzystywanie, bo jej mózg może odtworzyć tylko takie informacje i sytuacje życiowe, które są mu znane.

Możesz uwolnić się od ludzi, którzy wywołują w Tobie złość, ale dopóki nie uwolnisz się od złości jaką w sobie przechowujesz, to nadal będziesz żył w stresie, destrukcji i niepokoju.  

Jak wyeliminować złość i wprowadzić harmonię i równowagę?

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zmianę i uwolnienie się od negatywnego wpływu emocji na Twoje zdrowie, samopoczucie i relacje, o którym wspominałam wcześniej,  jest sesja Bars.

Zobacz więcej >>>>

 

Udostępnij ten wpis

Share this post with your friends!