W swoich działaniach najczęściej skupiamy się na skuteczności. Rzadziej mówimy o efektywności. Czym zatem różni się efektywność od skuteczności? Najczęściej skuteczność jest utożsamiana z naszymi działaniami osobistymi, a efektywność jest pojęciem używanym w ekonomii. Przez skuteczność rozumiemy to, w jakim stopniu został osiągnięty zaplanowany cel. Nie bierzemy pod uwagę kosztów jakie ponosimy. A efektywność oznacza to, w jakim stopniu zostały osiągnięte wyniki w relacji do poniesionych nakładów.

Co jest konieczne, by zwiększyć efektywność swoich działań?

1) Koncentracja na przyszłym celu, zamiast na przeszłości i popełnionych błędach.

2) Świadomość tego, że każdy posiada większe możliwości, niż wykorzystuje je na co dzień.

3) Wiedza niezbędna do tego, aby sięgnąć do swojego potencjału i go zaktywizować

4) Zrozumienie swoich wewnętrznych przeszkód, bo one bardziej zniechęcają, niż te, które istnieją na
zewnątrz.

5) Ocenianie siebie po możliwościach, a nie po wynikach.

6) Rozwijanie takich cech jak odpowiedzialność i wiara w siebie.

Do tych 6 punktów mających na celu idealne zarządzanie sobą dodaj jeszcze jeszcze jeden a mianowicie:

7) Profesjonalne zarządzanie swoim czasem.

Jak to wszystko osiągnąć?

Niewiele osób potrafi świadomie pracować nad tym. Jedni w ogóle nie posiadają świadomości i potrzeby pracy nad poprawą efektywności swoich działań.
Inni mają taką potrzebę i próbują we własnym zakresie rozwijać się w tym, zdają sobie sprawę, że to przyśpieszy realizację ich zadań.
Jednak nie każdy posiada takie umiejętności, które pozwolą zaktywizować swój potencjał. Takie osoby najczęściej decydują się na zatrudnienie trenera osobistego. Coach z pewnością pomoże Ci wdrożyć wszystkie wymienione wyżej 7 rzeczy w sposób profesjonalny. Pomoże wydobyć z Ciebie to, co najlepsze i wykorzystać to do osiągnięcia celu.

Potrzebujesz jednak przeanalizować sobie, na ile skorzystanie z usługi coacha zwiększy Twoją efektywność.

Czy skorzystanie z takiej pomocy pomoże Ci pokonać wewnętrzne przeszkody oraz uwolnić Twój potencjał? Czy wystarczająco zwiększy Twoją efektywność, by np. zarabiać więcej. Czy to jest opłacalne?

Zanim skorzystasz z profesjonalnej pomocy, zawsze skalkuluj sobie czy inwestycja w trenera osobistego zwróci się i przyniesie takie efekty, że jeszcze na tym zyskasz?

 

Udostępnij ten wpis

Share this post with your friends!